Gençlik Kolları

UETD Belçika gençliğinden anlamlı etkinlik

UETD Belçika Bölgesi Gençlik Kollarının organize ettiği “Adım Adım Üniversiteye!“ programı çok sayıda genci bir araya getirdi. Belçika Bölge Genel Merkezinde tertip edilen etkinlikte Genel Merkez Gençlik Kolları Başkanı Serkan Sezen ve ekibi de hazır bulundular. Yaklaşık 50 gencin katıldığı programda katılımcılar çeşitli meslekler hakkında bilgilendirildi. Genel Merkez Gençlik Kolları Başkanı Serkan Sezen eğitimin önemine vurgu yaptığı konuşmasında eğitimli bir neslin yetiştirilmesi için öncelikle gençlerin, kendi tarihlerini, geçmişini ve değerlerini iyi bilmesi gerektiğini ifade etti. UETD gençliği olarak Avrupa’ya yönelik bir yol haritası oluşturduklarından da bahseden Sezen sözlerini şöyle sürdürdü: “Bizler Avrupalı Türkler olarak hem yaşadığımız topluma hem de her kesimden insanımıza hizmet götürmek istiyoruz. Yaptığımız çalışmalar da bu doğrultudadır. UETD olarak önümüzdeki süreçte gençleri eğitime teşvik eden ve onlara kariyer planlarında rehberlik hizmeti sunan programların yanı sıra akademik seminer ve konferanslar da organize ederek gençlerin her alanda bilgi ve tecrübe sahibi olmalarını destekleyen nitelikli çalışmalar yürüteceğiz. İşte bugün icra ettiğimiz bu özgün programın genç dimağlara mühim katkılar sağlayacağına inanıyorum.”
Gençleri kariyer seçimleri konusunda bilinçlendirmeyi ve bu önemli yolda onlara destek olmayı hedeflediklerini dile getiren Bölge Gençlik Başkanı Turan Balak ise düzenledikleri bu programla üniversite öğrencilerine de ders çalışma teknikleri hakkında bilgiler verdiklerini kaydetti. Balak, “UETD Belçika olarak organize ettiğimiz bu programda üniversite mezunu ve yüksek lisans eğitimine devam eden gençlerimiz eğitim hayatlarında edindiği tecrübelerini liseli gençlerimizle paylaştı. Lise çağındaki gençlerimizi yüksek eğitim ve kariyer yapma konusunda teşvik etmek ve rehberlik yapmak programımızın öncelikli hedefleri arasında yer almaktadır.” ifadelerine yer verdi.
Öte yandan programda “UETD Columbus Trip“ adlı proje için start verildi. Farklı bölgelerdeki UETD gençlerinin birbirleri ile kaynaşmasını ve çeşitli konularda fikir teatisinde bulunmalarını hedefleyen proje kapsamında kültürel ve siyasi etkinliklerin yapılması planlanıyor.

____________________________________________

UETD Youth UK bir ilke daha imza atarak, Londra’da ilk kez düzenlenen 23 Nisan Çocuk Bayramı Şenliği projesini gerçekleştirdi.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı yüzlerce kişinin katılımıyla büyük bir coşkuyla kutlandı. Oyun, eğlence ve yarışmaların yer aldığı programda çocuklar gönüllerince eğlendi. UETD UK Gençlik Kolları Başkanı Sayın İbrahim Altun, 23 Nisan Çocuk Bayramı Şenliklerinin Londra’da bir gelenek haline getireleceğini ve her sene daha da büyüyerek kutlanmaya devam edileceğini ifade etti.

____________________________________________

2014 YILI FAALİYETLERİ :

UETD GM GK Faaliyet Raporu Subat 2015

UETD GM GK Faaliyet Raporu Ocak 2015

UETD GM GK Faaliyet Raporu Aralik 2014

UETD GM GK Faaliyet Raporu Eylül 2014

UETD GM GK Faaliyet Raporu Agustos 2014

UETD GM GK Faaliyet Raporu Temmuz 2014

UETD-GM-GK-Faaliyet-Raporu-Ocak-Haziran 2014

UETD-GM-GK-Faaliyet-Raporu-Mayıs 2014

UETD-GM-GK-Faaliyet-Raporu-Nisan 2014

UETD-GM-GK-Faaliyet-Raporu- Mart 2014

UETD-GM-GK-Faaliyet-Raporu-Şubat 2014

UETD-GM-GK-Faaliyet-Raporu-Ocak 2014

———————————————————————————————————————————————————————————-

20150929_SKM-KÖLN

UETD Gençlik Kollar Genel Başkanı İsmail Öztürk 50 kişilik bir heyetle Seçim Koordinasyon Merkezini (SKM) ve SKM Başkanı ve AK parti MV Sn. Mustafa Yeneroğlu’nu ziyaret edip 30 GK Bölgesi ve 160 GK şubesi ile seçim çalışmalarına start verildiğini cheap football shirts duyurdu. Bu bağlamda bütün kısa ve uzun vadeli projelerin seçim seferberliği nedeni ile dondurulduğunu bildirdi. Ayrıca UETD Genel Başkanı Sn. Süleyman Çelik’in  desteğinin bu denli kapsamlı bir gençlik çalışmasında büyük rol oynadığına vurgu yaptı.

Konuyla alakali Fotograflar

————————————————————————————————————————————————————————————

UETD Gençlik Kültür Gezileri

UETD Youth on tour projesi üzere bu sene Gençlerimizi Anavatanimiza götürdük. Genclik ve Spor Bakanligi ile yapmis oldugumuz bu 3 gezimizde toplam 300 Genç tüm Avrupadan katılım sağladılar.
Dolu dolu geçen bu kültürel gezimizde, tarihi önem ve ehemmiyet taşıyan bir çok yeri, Dili, Dini, çok AC Milan football shirts değerli Halkımizı, yaşam tarzlarını ve Kültürlerini tanıma şansı bulduk. Ülkemizin farkli farkli kültürü ile zengin oldugunu Gençlerimiz ile tatmis ve yaşamis olduk.

Ilk Gezi 23.-28.08.2014 Istanbul Çanakkale olmak üzere basladi. Istanbul_Çanakkale gezimizde Alman Gençlerimiz ile birlikte Türkiyenin tarihini, önemini ve kültürel değerlerimizi tanittik. Saygi değer Istanbul Milletvekili Metin Külünk Bey Genclerimiz ile biraraya gelip Istanbul`un güzelliklerini, sosyal dokusunu vs. anlatti.

ikinci Gezimiz 14.-19.09.2014 kadar Karadeniz gezisi olarak Trabzon, Rize ve Artvin`e gidildi. Burada Real Madrid football shirts Genclerimiz Türkiyemizin hem tarihini gördüler hemde Karadenizin yaylasinda o muhtesem yesildoğasi ile iç içe oldular.

ve ücüncü Gezimiz ise 20.-25.10.2014 Güneydogu olarak Gazi Antep, ŞanlıUrfa, Mardin ve Diyarbakır`a gidilerek tamamlandi. Gençlerimiz çok değerli Dogu Halkimiz ile birebir hasbihal olup, bu şehirler icin bulunan belirli ön yargilarin, gercekleri England football shirts yansitmadiğina bire bir şahit olduk.

Bu konularl alakalı Fotoğraflar

……………………………………………………………………………………………….

Youth on Tour projesi‏

Gençlik Kollarımızın ‚Youth on Tour‘ adlı projesi altında 90 gencin katılımıyla İstanbul-Çanakkale gezisi gerçekleştirildi. İstanbulda Süleymaniye Camisi, Topkapı Sarayı, Yerebatan Sarnıcı, Ayasofya Camisi, Yeni Cami, Kapalıcarşı, Miniatürk, Eyüp Sultan, Pierre Loti ve bir cok görülmeye değer Tarihi yerler Ziyaret edildi. Canakkelenin Gelibolu yarımadasında ise 57. Alay Şehitliği ve yanı sıra Şehitlik anıtı Ziyaret edildi.

Alman, Afganistanlı, İraklı ve bir cok ayrı Ülkeden gelen Gencler cheap football kits bu tanıtım projesinde yer aldı.
Bu tür projelerimizin devamı gelecektir, katılmak isteyenler UETD Youth sayfasından bizleri takip edebilirler.

1 2 3 4 5
——————————————————————————————————————————-