Ruhr Bölgesinin Genel Merkeze Ziyareti

Ruhr Bölge ve Şube KK Başkanlarımız GM ‘e ziyarette bulundular. GM Kadın Kolları Başkanımız Ayşe Aşut ile gerçekleşen istişare toplantısında bölge çalışmaları değerlendirildi. Gaziler günü vesilesi ile Gazilerimizin gösterdiği kahramanlıklardan örnekler dile getirildi.

 

Sergi Ziyareti

Bremen bölgesi AWO Pflegeheim’da ZIS’in (Zentrum für Migranten und interkulturelle Studien) düzenlemiş olduğu “Acrylbilder interkultureller Hobbymalerinnen” sergi davetine katıldı.

 

Niedersachsen bölgesinin Ziyaretleri

Niedersachsen Bölge ekibi bayramda huzurevi ziyaretleri gerçekleştirdi. “Geleceğinizi duyduğumuzda, gönlümüz coşuyor heyecanla bekliyoruz“ diyen büyükleri ziyaret ederek memnun ettiler ve onların yalnız olmadıklarını hissetirdiler.

Kadın Kolları, Hannover Başkonsolosu Banu Malaman hanımı makamında ziyaret etti. Ziyarette çocukların okul eğitimindeki sorunlarına değinerek birlikte yapılabilecek çalışmalar hakkında sohbet edildi.

 

İsveç bölgesinden destek

İsveç Kadın Kolları ekibi, İsveç’te düzenlenen U21 İşitme Engelli Şampiyonasına katılan Milli Takımımızı yanlız bırakmadı. Şampiyonada birinci olan Milli Takımımıza başarılar dileriz.

 

Bremen bölgesinin Huzurevi Ziyareti

Bremen bölgesi huzurevine ziyaret gerçekleştirerek Türk, Alman huzurevi sakinlerini memnun ettiler.

 

Augsburg şubesinin Huzurevi Ziyareti

Bavyera-Augsburg şubesi 21 Haziran tarihinde Augsburg’daki huzurevinde düzenlenen bayramlaşma programına katıldılar. Büyüklerimizle hasbihal ederek yaşadıkları sıkıntıları, dilek ve temennilerini dinlediler. Ziyaretten çok memnun kalan büyüklerimizin dualarını aldılar.

 

Maarsen Gezisi

Hollanda-Utrecht şubesi yalnız yaşayan annelerimizle Maarsen şehrine gezi düzenledi. Onlarla birlikte hasbihal edildi, dilek ve temennileri dinlendi. Gezi vesilesi ile büyüklerimizin yanlızlıklarına ortak olundu, onlara güzel bir gün geçirildi.

 

23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı Etkinlikleri

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında bazı bölgeler ve şubelerde etkinlikler düzenlendi. İsvçire, Bavyera, Belçika, Paris, Dortmund, Hagen ve Bochum’da çeşitli etkinlikler gerçekleştirildi:

Aile ve Çocuklarla Piknikler

Bavyera ve Paris bölgesi aile ve çocuklarla piknik programında bir araya geldi. Çocuklara özel bu günde, onlar için farklı kültürel oyunlar ve yarışmalar düzenlendi.

Dünya Çocukları El Ele

Belçika ve İsviçre Bölgesi 23 Nisan Çocuk Bayramı kapsamında “Dünya Çocukları El Ele” programları gerçekleştirerek çocukların ve ebeveynlerin güzel bir gün geçirmelerini sağladı. Program’da konuşmalar ve sunumlar yapıldı, İstiklal Marşı okundu, çocuk mehter takımı gösteri yaptı, bağlama gösterisi gerçekleştirildi, şiirler okundu ve farklı ülkelerden oluşan çocuk grupları, kültürel sunumlar ile sahnede yer aldı. Son olarak tüm minikler sahneye davet edilerek ‘Bir dünya bırakın biz çocuklara’ şarkısı söylendi. Farklı ülke çocuklarını bir araya getiren bu programlarda çocuklar çok eğlendi.

Gelsenkirchen Çocuk Bayramını Kutluyor

Ruhr-Gelsenkirchen şubesi 23 Nisan Çocuk Bayramı münasebeti ile DİTİB camisinde talebelere hediyeler dağıtarak, çocuklara 23 Nisan Ulusal Egemenlik Çocuk Bayramı’nın ülke adına önemini aktardı.

Okul Ziyaretleri

Bavyera-Landshut şubesi 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında iki ayrı okul ziyareti gerçekleştirerek Türkçe dersi esnasında çocuklara hediye dağıtarak mutlu ettiler.

 

Belçika Bölge Kadın Kolları Genel Merkez Ziyareti

Belçika Bölge Kadın Kolları 28 Mart tarihinde Genel Merkez’i ziyaret etti.

Ziyarette Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı ile bir araya gelindi. Toplantı ve istişarelerde yapılan ve yapılması gereken çalışmalar ele alındı. Bölge yönetiminin temenni ve isteklerini dinleyen Ayşe Aşut, UETD’nin vizyonu doğrultusunda etkinliklerimizdeki verimi artırmak için katılımcılara bilgi verdi. Bu tür ziyaretlerin kaynaşma, kardeşlik ve uhuvvet duygusu için çok önemli olduğunu ifade etti.

 

UETD Tanıtım Etkinliği

Ruhr- Mülheim an der Ruhr şubesi 29 Mart tarihinde kanaat önderleri ile tanıtım toplantısı gerçekleştirdi. Çay sohbetinde bir araya gelen katılımcılara UETD’nin vizyonu ve çalışmaları hakkında bilgi verildi.

 

Tanıtım Standı

Hollanda-Amsterdam şubesi Shoppingfestival Isil Moda‘ya katılarak stand kurdu. Orada hem kendilerini tanıttılar hem de üye çalışması yaptılar.

 

İstişare ve Tanışma programı

Fransa-Lorraine-Nancy şubesi 22 Mart tarihinde Toul şehrinde istişare ve tanışma amaçlı kahvaltı programı gerçekleştirdi. Sadece bayanlara özel olan programda, amaç Avrupalı Türk kadınların birlik ve beraberliğini pekiştirmek ve UETD’yi tanıtmak oldu. Hedef ise hanımları dinlemek, onların sorunlarına ve sorularına çözüm bulmak, faaliyet önerilerini almak ve UETD’ye üye yapmak. Nancy şubesinin 2018 yılına koyduğu hedef bütün Lorraine ilçelerinde kadınlara faaliyet sunmaktır.

 

Hollanda Gezide

Hollanda-Rotterdam şubesi 8 Mart Dünya Kadınlar günü kapsamında, Hollanda bölge yönetimi ve Rotterdam şubesi olarak Den Haag şehrine otobüs turu düzenledi. Akşam yemeğini güzel bir sohbet eşliğinde balık restoranında yiyen ekip günün sonunda güller ile hediyeleşti.

 

8 Mart Dünya Kadınlar Günü Etkinlikleri

8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında konferanslarımızın yanı sıra bir çok etkinlikler düzenlendi. Düsseldorf, Paris, Mannheim, Ruhr Bölgelerinde yapılan etkinlikler arasında,
• Dernek, esnaf ziyaretleri
• Cami, ev ziyaretleri
• Engelli kardeşlerimizi özel ziyaret
• Bölge şehir merkezlerinde gül dağıtımı
• Huzurevi ziyaretleri
yer aldı. Yapılan etkinliklerde UETD Women olarak kadınlarımızın toplumdaki statülerini yükseltmek için yaptığımız çalışmalar dile getirilerek, kadınlarımızın yaşadığı sorunlar dinlendi.

Bavyera-Landshut şubesi 8 Mart Dünya Kadınlar Gününe özel huzur evlerini ziyaret etti. Amaç orada bulunan huzur evi sakinlerini mutlu etmek ve UETD’yi tanıtmaktı. Bu çalışmada 120 huzur evi sakini ve 15 huzur evi çalışanlarına ulaşıldı.
Bavyera-Augsburg şubesi ise bu güne özel hazırladıkları gülleri öevrede bulunan bayanlara dağıtarak mutluluklarına şahit oldular.

 

Bavyera Kadın Kollarının STK Ziyaretleri

Bavyera bölgesi 8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebityle Trabzonlu derneğini ve Uygurlar derneğini ziyaret ederek hediyelerini takdim ettiler. Ayrıca ortaklaşa yapabilcekleri çalışmalar hakkında hasbihal edildi. İki dernekte UETD‘nin ziyaretlerinden dolayı çok menun kaldılar.

 

Tanıtım Standı

Belçika Bölgesi 27-28 Ocak arası gerçekleşen ”Anadolu Şenli­ği Programında” UETD üye standı kur­du ve hedeflenen kıtle sayısının üzerine çıktı. UETD, slayt gösterisi, afiş, teşkilat kitapçıkla­rı ve ona benzer malzemeler ile tanıtıldı ve üye olanlara kalem ve broşür hediye edildi.

Gurbet Hikayeleri

Württemberg-Friedrichshafen şubesi ”Gurbet Hika­yeleri” etkinliğini düzenleyerek yaşlıları sosyalleştir­meyi hedefledi. Etkinlikte iki yaşlı teyze ile röportaj yapılarak, ilk Almanya’ya geldiklerinde neler yaşadık­larını, nereden geldikleri, nasıl geldikleri anlattırıldı. Etkinliğin amaçı, yaşlıların yalnız olmadıklarını onlara hissetirmek, problemlerini dinlemek, onlara çözüm bulmak ve gençlerle bir araya getirip kaynaştırmak.

 

Huzur Evi Ziyareti

Bavyera-Augsburg şubesi 25 Ocak’ta hu­zur evi ziyaretini gerçekleştirdi. Huzur evi sa­kinleri bu ziyaretden, mescidlerinin süslenme­sinden ve hediyelerden çok menun kaldılar.

Vatanından, bayrağından ezanından uzaklarda ya­şayan huzur evi sakinlerin kimi yalnız kalmış, kiminin yakınları sahip çıkmamış, kimi demens, felç hastalı­ğına yakanlanmış hayatın, acıların erozyonuna uğra­mış kişiler. Etkinliğin amacı bu insanları mutlu etmek, onları düşünen birilerinin varlığını hatırlatmak ve on­ların unuttuklarını zihinlerinde yeniden tazelemek.

 

Yardımlaşma

Belçika Bölgesi Brüksel’de evsiz olan Afri­kalı mütlecilere yardım elini uzattı. Kendi­lerine uyku tulumlar ve yiyecek dağıtıldı.

 

Psikolojik Danışmanlık Hiz­meti

Württemberg-Stuttgart şubesi her hafta Çarşam­ba günleri “Psikolojik Danışmanlık Hizmeti” su­nuyor. Psikolojik danışmanı Nafiye Demir’i da­nışmanlığında vatandaşlar her türlü sorusuna cevap buluyor. Hizmet Almanca hem Türkçe oluyor.

 

Dini ve Dünyevi Değerler Üzerine Söyleşi

Württemberg-Stuttgart şubesi her hafta cuma günle­ri “Dini ve Dünyevi Değerler Üzerine Söyleşi” sohbeti sunuyor.

Almancası saat 10:15’de

Türkçesi saat 11:30’da

 

Yardım Kampanyası

UETD Women Belçika bölgesi 15 Aralık tarihin­de Charleroi’daki mülteci kampında yaşayan mültecilerin ihtiyacını karşılamak için aile başı kumanya paketleri hazırladı ve dağıttı. Bu kam­panya ile yaklaşık 300 mülteciye yardım ulaştırıldı.

Belçika bölgesi tekrar 29 Aralık mülteci kampı­nı ziyaret etti. Bir önceki ziyretlerinde ihtiyaç sa­hiplerini tespit ederek yardım dağittılar. Ayrı­ca dışarda kalan evsizlere uykutulumları verdiler.

 

Alzheimer Hastalığı

Hollanda bölgesinin Rotterdam şubesi 08 Kasım tarihinde Laurens Zeytindalı huzurevinde Alzheimer hastalığı üzerine bilgilendirildi.

 

Arakanlı Kardeşine Yardım Elini Uzat Kampanyası

UETD – Türk Kızılayı işbirliği ile Arakanlı Müslümanlara Yardım kampanyası başlatıldı.
Ülkeleri Myanmar’da saldırıya uğrayan ve göç etmek zorunda kalan Arakanlı müslüman kardeşlermizin yaralarını sarmak için UETD olarak başlattığımız bu yardım kampanyasında Kadın Kolları olarak bütün bölgelerimizde hayır kahvaltıları ve etkinlikleri düzenledik.

Hayır Kahvaltıları ve Yemekleri düzenleyen bölgeler ve şubeler:

Hollanda bölgesi: 22 Eylül ve 23 Eylül Rotterdam, 29 Eylül Arnhem, 01 Ekim Eindhoven, 01 Ekim Utrecht, 06 Ekim Amsterdam, 14 Ekim OSS ve 29 Ekim Den Haag şubelerinde

Bavyera bölgesi: 24 Eylül Münih ve 28 Eylül Augsburg şubelerinde

Belçika bölgesi:  24 Eylül Genk ve 06 Ekim brüksel şubelerinde

Düsseldorf bölgesi: 24 Eylül Krefeld, 18 Ekim ve 22 Ekim Duisburg şubesi

Fransa Lorraine bölgesi: 24 Eylül ve 17 Ekim Nancy şubesi

Hamburg bölgesi: 27 Eylül

Hessen bölgesi: 27 Eylül Wiesbaden ve 28 Eylül Rüsselsheim ve 20 Ekim Frankfurt şubelerinde

Kuzey Bavyera bölgesi: 26 Eylül

Ruhr bölgesi: 22 Eylül Essen, 24 Eylül Marl, 27 Eylül Mülheim a.d.R ve 28 Eylül Gelsenkirchen, 01 Ekim Hagen ve 29 Ekim Herne şubelerinde

Württemberg bölgesi: 26 Eylül Weingarten, 27 Eylül ve 28 Eylül Pforzheim, 28 Eylül Ravensburg ve 30 Eylül Balingen şubelerinde

Bielefeld bölgesi: 24 Eylül

Berlin bölgesi: 06 Ekim

Bremen bölgesi: 22 Ekim

İtalya bölgesi: 15 Ekim

 

Aşure Günü Etkinliği

UETD Bavyera, Württemberg, Avusturya ve Ruhr bölgeleri aşure gününe özel etkinlik düzenleyerek vatandaşlara aşure dağıttı.

 

2017 Kurban Bayramlaşması

Kurban bayramında mülteci kardeşlere UETD GENK şubesi bayram yemeği verdi. Program saat 17:00 – 19:30 arası gerçekleşti. Hedeflenen 250 mülteci davete iştirak etti. Bayram dolayısıyla özel yemekler hazırlanıp ikramda bulunuldu. Yemek, hoş sohbet ve muhabbet eşliğinde sürdürüldü.

Rheinland Pfalz bölgesi mülteci çocukları ziyaret ederek bayram hediyelerini takdim etti.

 

Bosna Hersek Soykırımını Anma Programı

UETD Women Bavyera bölgesi tarafından Bosna Srebrenica katliamında hayatını kaybeden kardeşlerimiz adına Temmuz ayında anma program düzenlendi. Srebrenica katliamının 22.yıl dönümü Kur’an-ı Kerim okunarak ve konuyla alakalı slayt sunumu ve katliamı anlatan belgesel hazırlanarak gerçekleştirildi. Böylesi insanlık dışı soykırım ve katliamların bir daha yaşanmaması dilenerek, yaşanan bu vahim olayın unutulmayıp, unutturulmayacağını, özellikle gençlerimizin hafızalarına yer ettirerek de gösterilmiş olundu. Program, şehit ve şehit yakınlarına dualar edilerek sonlandırıldı.

 

Bir Yetim de Sen Giydir

UETD Women Belçika bölgesinin Genk şubesinin Kadın Kolları 21-25 Haziran 2017 tarihleri arasında “Multikültürel Yakınlaşma ve Yardımlaşma İftar Yemeği” ve ”Bir Yetim de Sen Giydir” projelerine imza attı.
”Multikültürel Yakınlaşma ve Yardımlaşma İftar Yemeği” projesi ile Türk ve Flaman siyasetçileri, konsolosları, belediye başkan ve yardımcılarını, sivil toplum örgütlerini ve dernek başkanlarını,
iş adamlarını, esnafları, din adamlarını, tüm kurul ve kuruluş yönetimini ve çalışanlarını, Türk ve yabancı halkı bir araya getirerek birbirlerini tanıma ve anlama açısından diyalog kurma ortamı
hazırlandı. Bu etkinlikte ”Bir Yetim de Sen Giydir” projesi için bağış toplandı. Hem bağış hesap numarası üzerinden hem giriş ücretinden toplanan miktarla bağış gerçekleştirildi.

Daha sonra ”Bir Yetim de Sen Giydir” projesi, bu bayramda yetimlerin anneleri ve babaları biz olup, onların bayramlıklarını bizler alalım düşüncesi ile gerçekleştirildi. UETD Genk Şube Başkanı Fikriye Ayrancı Keper ve ekibi Aile ve Sosyal Politikalar Yozgat İl Müdürlüğü işbirliğinde Yozgata giderek Sevgi ve Çocuk Evlerinde kalan 158 yetim ve öksüz çocuklara yardımda bulundular. Kadın Kollarının amacı, çocuklara ayakkabı ve giysiler alarak, bayram günü onların sevdikleri yiyecek ve içeceklerden yedirerek, bayramın birinci günü akşamına kadar gönüllerince eğlendirip bayram coşkusunu onlara en iyi şekilde yaşatabilmek ve asla yalnız olmadıklarını hissettirmek idi. Yeterince bağış miktarı kalınca Çoruma da geçildi ve yardım edildi.

 

2017 Ramazan Bayramlaşması

UETD Bavyera Bölgesi ve Augsburg Şubesi huzur evlerini ziyaret ederek bayramı yalnız geçirmemeleri için yanlarında bulundular. Onlarla sohbet ederek sorunlarını, arzularını, neler yaşadıklarını öğrenmiş oldular. Böylece yardımcı olabileceklerinin düşündükleri konularda onlara yardım eli uzatabilecekler. Günün anısına huzur evi sakinlerine UETD bölge ve şube yönetim kurulu üyeleri
tarafından gül dağıtıldı ve önceden hazırlanan ikramlıklar sunuldu.
Münih şubesi Münih merkezinde stand kurarak vatandaşlarla bayramlaştı. Rosenheim şubesi bir marketin sponsorluğunda mülteci kampını ziyaret edip erzak dağıttı.

UETD Düsseldorf Bölgesi esnaf ve huzur evini ziyaret ederek oradaki ilgiye hasret insanlarla bayramlaştı.

UETD Belçika Bölgesinin Brüksel Şubesi Kadir gecesi dolayısıyla huzur evini ziyaret ederek onlara ikramlarda bulundular.

Hamburg, Rheinland-Pfalz, Kuzey Bavyera bölgesi mülteci kampları ziyaret ederek bayramlarını kutladılar. Kuzey Bavyeranın Hof şubesi çocuklar için bayram şenliği düzenledi.

20 Haziran Mülteci Günü Etkinlikleri

20 Haziran “Mülteciler Günü“ kapsamında,mülteci kardeşlerimizi unutmadık.

Bu bağlamda çeşitli bölgelerimizde etkinlikler gerçekleştirildi. Fransa Alsace Bölgesi 30 aileye gıda yardım paketleri ulaştırdı. UETD Bavyera Bölgesi ve Münih şubesi mülteci aileler ve çocuklar için hediyeler ve yardım paketleri hazırladı. Mülteci aileler ile bir araya gelerek ailelerin sorunlarını dinlediler.

 

2017 Anneler Günü Etkinlikleri

UETD Women Fransa Alsace, Fransa Lorrai­ne, Mannheim, Hamburg, Düsseldorf ve İngiltere Bölgeleri, Anneler Günü etkinliği ola­rak huzur evi ziyaretleri gerçekleştirdiler. Bu özel günde, yaşlı annelerimizi ziyaret edip, onlara “Sizleri ve verdiğiniz emekleri unut­madık“ mesajını vererek, gönüllerini aldılar. Huzur evinde kalan anneler, böyle bir günde yalnız bırakmadıkları için müteşekkir olup, çok memnun olduklarını ifade ettiler. Ayrılmadan önce tüm annelere çiçek­ler dağıtarak mutlu olmalarını sağladılar.

UETD Women Rheinland-Pfalz Bölge­si, Anneler Günü etkinliği olarak, çocuklar­la birlikte huzur evi ziyaretinde bulundular. Çocuklarla beraber gerçekleştirilen etkin­likte amaç, çocuklarımıza annelerin yaptı­ğı fedakarlıkları gösterebilmek ve onların ye­rinin başımızın üstü olduğunu anlatabilmekti. Çocuklar birebir anneler ile sohbet etme fırsatı buldular.

UETD Women Ruhr Bölgesinin Hagen ve Mülheim an der Ruhr şube­leri Anneler Günü etkinliği olarak, 13 Mayıs tarihinde hanımlara özel kahvaltı düzenlediler

UETD Women Belçika Bölgesi An­vers Şubesi, Anneler Günü etkinliği ola­rak, “Aile ve Çocuk Şenliği“ gerçekleştirdi.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

UETD Women Bavyera Bölgesi‘nin Münih Şubesi, 27 Nisan tarihinde “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı“ etkinliğini organize etti.

Etkinlikte, çocukların yanı sıra anneleri ve babaları da katıldı. Çeşitli oyunlar oynanarak, şarkılar söylendi ve yarışmalar düzenlendi. 23 Nisan çocuklar tarafından büyük bir ilgi ve çoşku ile kutlandı. Günün sonunda çocuklar için hazırlanmış hediyeler dağıtıldı.

 

Dünya Anadil Günü 

UETD Women Ruhr ve Bavyera Bölgeleri, katılımcıların anneler ve çocukların olduğu “Dünya Anadil Günü“ etkinliği düzenledi.

UETD Women Ruhr Bölgesi, 25 Şubat tarihinde anadilde konuşmanın önemini anlatan ve iki konuşmacının katıldığı bir etkinlik gerçekleştirdi. Bu etkinlikte çocuklar Türkçe şiirler okuyarak, Türkçeyi unutmadıklarını ve anadillerinde kendilerini güzel ifade edebildiklerini göstermiş oldular. Etkinliğin amacı, kitap okuma alışkanlığı kazandırarak, gençlerimize ve özellikle çocuklarımıza anadilde konuşmanın önemini anlatmak idi. Programda şiir okuyan çocuklar, sinemaya götürülerek ödüllendirildi.

UETD Women Bavyera Bölgesi, 26 Şubat tarihinde kültürün, özgürlüğün ve anadilin önemini anlatan, Rukiye Turan hanımın sunumu ile bir seminer düzenledi.

 

 

UETD Women Fransa Alsace bölgesi istasyon durağında mağdur olan roman ailesine sahip çıktı.

 

UETD Women Gönüllü Anneler Derneğinin düzenlediği ‘Halep için el ele’ programına katıldı.

 

UETD Women Belçika Katolik İlkokuluyla ‘Halep için el ele’ kermesi düzenledi.

 

 

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Dayanışma ve Mücadele Günü

25 kasım’da çeşitli bölgelerin farklı etkinliklerini sizlere sunuyoruz. Şiddete hayır mesajını bazı bölgeler Gül ve Ayna, Gül ve Mektup hediyesi eşliğinde halka ilettiler, kimisi kurabiyeler dağıttı. Ayrıca bu güne özel ‘Respect for Women’, ‘Kadının Toplumdaki Yeri’, ‘Dünya Kadının Emeği ile Değişir’, ‘İslam Kadına Değer Veriyor’ başlıkları altında konferanslar düzenlendi.

 

UETD Women İsviçre III. Hanımeli sergisini düzenledi ve kadınların el emeklerini halk ile buluşturdu.

 

UETD Women Bremen huzurevine ziyaret’de bulundu.

 

UETD Women Fransa Alsace Afrikalı bayan ve çocuk kardeşlerimiz için ‘Un doudou pour la vie’ derneği ile birlikte, ilaç, tıbbi ve gıda toplama kampanyası düzenledi.

 

UETD Women Avusturya’nın Afrika Benin şehrindeki su kuyusu projesi tamamlandı.

 

UETD Women Belçika Charleroi Şubesinin Kadın Sığınma Evi’ne Yardımları.

 

UETD Women İsviçre Bölgemiz Şırnak ilçesindeki çocuklarımıza okul eşyası hediyeleri götürdü.  AK Parti Şırnak KK Başkan’ımız Hatice Atan hanıma’da katıldı.

 

Mültecilere Yardım Projeleri

UETD Women Fransa Alsace bölgesinin Colmar şubesi mülteci ailesine ev eşyası yardımında bulundu.

 

UETD Women İsviçre ve Pro Refugees Derneğinin düzenlediği mülteci ailelere yardım projesi.

 

15 Temmuz Anma Programı

UETD Women Belçika Brüksel şubemizin düzenlediği, 15 Temmuz şehitlerimiz için anma ve mevlüt programı.

 

Bayramlaşma 2016

UETD Kadın Kollarımız Bayramda huzurevi, hastane, mülteci aileleri, şehit aileleri ve esnaf ziyaretlerinde bulundu.
Bayramda bizleri yanlız bırakmayan misafirlerimize teşekkür ediyoruz.
Genel Merkez, Ruhr, Belçika, İsveç, Strassburg, İsviçre ve Köln Bölgemiz’den bayramlaşma kareleri.

« 2 of 13 »